KNIHOVNA OPĚT V PROVOZU

Od 12.4. je provoz v knihovně opět zajištěn každé úterý od 15:00 – 17:00 hodin.

Musí se však dodržovat zpřísněné hygienické podmínky:

  • při vstupu do budovy si nasaďte ochranu úst a nosu dezinfikujte ruce (dospělí musí mít nasazeny respirátory, děti od 2 do 15 let chirurgické roušky, děti do 2 let mohou být bez ochrany úst a nosu).
  • dodržujte doporučené rozestupy 2 metry
  • počet osob na oddělení je omezen (1 osoba na 15 m2 plochy ), tj. v naší knihovně to mohou být 3 osoby (2 čtenáři + knihovnice)
  • počítače lze využít pouze v nezbytných případech pro tisk důležitých dokumentů
  • veřejný internet nebude prozatím k dispozici

Mezinárodní den darování knih

14. února proběhne Mezinárodní den darování knih. International Book Giving Day https://bookgivingday.com/about/ probíhá po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu. Akce je zaměřená zejména na děti a má rozvíjet zájem dětí o knihy. Poprvé se tento den uskutečnil v roce 2012 a od té doby je pravidelně každý rok.

Dejte knihu dítěti ve svém okolí, doneste knihu do čekárny či třeba věnujte knihy na dobročinné účely.  Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Spojte se s ostatními, kteří slaví Mezinárodní den rozdávání knih, prostřednictvím Facebooku https://www.facebook.com/BookGivingDay , Twitteru https://twitter.com/bookgivingday a Instagramu https://www.instagram.com/internationalbookgivingday/ #bookgivingday

KNIHOVNA OPĚT UZAVŘENA

Vážení čtenáři, s ohledem na vládní nařízení je  od 4. ledna 2020 knihovna do odvolání UZAVŘENA.

Výpůjčky prodlužujeme – upomínky neposíláme.

Informace pro studenty:

Městská knihovna v Praze má  velký výběr e-knih ke stažení na na www.e-knihovna.cz. Co tam najdete? Klasiku do školy, současnou českou prózu i poezii. Nově například dílo Bohumila Hrabala.

OD 18. prosince je ZAVŘENO

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny. V pátek 18. prosince přechází Česká republika zpět do 4. stupně Protiepidemického systému (PES). Výjimky z opatření se knihoven bohužel netýkají – je povolen výdej předem objednaných knih a jejich vrácení pouze přes výdejní okénko, což v našich podmínkách není možné.  Doufáme, že se vše přes vánoční svátky uklidní a sejdeme se opět v úterý 5. ledna 2021.

KNIHOVNY a otevření (informace od 23. listopadu 2020)

Provoz v knihovnách a PES

Kdy budou knihovny znovu otevřené? Nejnověji se rozvolňování opatření řídí PESem, který má 5 stupňů. Aktuálně platí opatření pro čtvrtý stupeň (pouze výdej předem objednaných výpůjček přes výdejní okénko a bezkontaktní vracení knih), což bohužel v našich podmínkách není možné.

?????????

KNIHOVNA JE UZAVŘENA

Vážení návštěvníci a uživatelé knihovny, vzhledem k situaci, která je způsobena šířením koronaviru se řídíme usnesením vlády a oznamujeme vám, že  počínaje  čtvrtkem 22. října 2020 až do odvolání je knihovna  uzavřena.

Všechny aktuální výpůjčky a rezervované dokumenty vám budou prodlouženy.