Omán – už jen létající koberec

Ve čtvrtek 26. října 2023 se v klubovně seniorů v Oprechticích uskutečnila přednáška cestovatele Michala Štěpánka, který účastníkům představil sultanát Omán. Zemi omývanou Arabským mořem, Perským a Ománským zálivem. Hned na úvod musím velice pochválit všechny návštěvníky, kterých se sešlo 23, což je na přednáškách pořádaných místní knihovnou rekord a my jsme tomu upřímně rádi a vážíme si toho.

Sám přednášející se představil v tradičním mužském ománském oděvu tzv. dišdaše a kumě (pokrývka hlavy).

Štěpánek se svými kamarády strávil v zemi 14 dnů, najeli 1500 km a většinu času trávili v nádherné přírodě – hory, pouště, moře. K tomu skvělé jídlo, nespočet památek a zcela jistě nezapomenutelných zážitků. Díky tomu, že cestovali zapůjčeným vozem, zavítali na mnoho zajímavých míst a mohli se důkladně seznámit s tamní kulturou.

V závěru byl prostor pro dotazy a že jich bylo…! Již nyní se těšíme na další setkání.

Mgr. Lenka Šimurdová
ředitelka Městské knihovny Vratimov

Příspěvek byl publikován v rubrice Neza a jeho autorem je Administrátor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.